Anaokulu

Anasayfa | Sayfalar | Anaokulu

Çocuğumuz dünyaya ilk geldiği anda şekillenmeyi bekleyen temiz bir hamur gibidir. Bizim ellerimizde yoğrulup, şekillenir. Bizlerde bu hamurun bilişsel, kişisel, piskomotor, sosyal, duygusal gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde biçimlendirerek, Allah’ın yarattığı her şeyi seven, yüreği güzelliklere meyilli, topluma faydalı birey olarak şekillenmesi için adım adım ilerliyoruz. 


Çocuk için ilk yıllardaki en önemli eğitici anne babadır. Okul hayatına ilk adımını attığı andan itibaren ona anne baba sıcaklığını verecek olan kişi ise elinden tutan öğretmenidir..


Biz Buse Çocuk Akademisi olarak çocuklarımızın bedenine olduğu kadar ruhuna da itina göstererek zihnini donatıp, gönlünü besleyerek , manevi yönünü de geliştirmeyi hedefleyerek ilerliyoruz. Çocuğumuza kendine ve yaradanına güvenerek özbenliğini,sağlam temeller üzerine atan bireyler yetiştiriyrotuz. 


Okulumuzda neler mi yapıyoruz?
‘’Her çocuk özeldir’’ilkesi ile yola çıkarak her çocuk ile ‘’ayrı ayrı’’ilgilenilir.
 Özbakım becerilerinin kazanımları için onlara sorumluk verilir.kendi kıyafetlerini,ayakkabılarını kendisinin giymesi,yemeğini kendi yemesi,gibi becerilieri çocuklara kazandırılarak sorumluluk bilincinin yanısıra çocuğa özgüven de verir.
Yaş gruplarına göre ayrılan sınıflarda bilişsel,kişisel,psikomotor,sosyal,duygusal,akademik gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde ‘’eğlenirken öğrenme’’eğitim metoduyla çocuğumuzu destekliyoruz.
Çok yönlü dil eğitimini destekleyerek şiirler,şarkılar,tekerlemeler,hikayeler,bilmeceler vs.ile hem anadil hem İngilizce eğitimini sağlıyoruz. 
Sınıflarımızdaki köşelerde sosyal anlamda kendilerini geliştirecek, paylaşmayı öğrenecek oyunlar oynarlar 
Motor becelerinizi geliştirecek materyallerle boyama,katlama,kesme,yapıştırma etkinlikleri yapılır. 
Yaratıcılıklarını geliştirmek için oyun hamuru,parmak boyaları vb.ürünler ile oynanır Fen-doğa etkinliklerine ek olarak okulumuzun bahçesinde bulunan bitkileri yetişererek hem sorumluluk bilinci, hem de çevreye duyarlı bireyler yetiştirilir.
Yapılan gezilerde kültürel alanlarda gelişmesi sağlanır

Detaylı Bilgiye web sitesmizden ulaşabilirsiniz. http://www.busekresanaokulu.com