Bilingual Education

Anasayfa | Sayfalar | Bilingual Education

Buse Eğitim Kurumlarında Native speaker seviyesinde yerli ve yabancı öğretmenler tarafından verilen İngilizce dil öğrenimi birebir iletişim, oyun, drama, flashcard gibi birbirinden farklı ve etkili materyaller ile desteklenmektedir. İngilizce eğitimin iletişim odaklı olması esastır. Çok dilli eğitimle çocuklarımız; daha çalışkan, kültürlerarası iletişimde daha başarılı ve kendini daha iyi ifade eden bireyler olarak hayata hazırlanmaktadırlar.

Buse Kız Ortaokulunda; branş dersleri dâhil, müfredattaki tüm derslerde Bilingual yani Çift Dilli eğitim verilecektir. Arapça ve Osmanlıca branş dersleriyle öğrenciler ikinci ve üçüncü dili de öğreneceklerdir.

Avrupa Dil Pasaportu (Cambridge Sınavları)
Öğrencilerimiz;  Avrupa Dil Pasaportu çalışmaları çerçevesinde Cambridge 9-12 yaş grubu sınavlarına (Cambridge Young Learners Exams) girerek yabancı dil seviyelerinin uluslar arası standartlara uygun olduğunu belgelendirebilir.

Öğrencilerimiz İngiltere’de bulunan Cambridge Üniversitesi’ne bağlı ESOL kuruluşu tarafından hazırlanan ;   Cambridge Değerlendirme Sınavlarına hazırlanmaktadırlar.