Değerler Eğitimi

Anasayfa | Sayfalar | Değerler Eğitimi

Manevi Değerler Eğitimi
MEB’in öngördüğü değerler eğitimi müfredatı, Buse Eğitim Kurumlarında ders olarak okutulduğu gibi  diğer tüm ders planlarına entegre edilerek de öğretilir. Bu çerçevede, eğitim materyallerimiz de bütünsel bir değerler eğitimine göre tasarlanmış ve değerleri yaşatma idealine göre hazırlanmıştır. Farklı yaş gruplarına özel düzenlenen sosyal etkinliklerle de söz konusu değerler yaşatılmaktadır. Herhangi bir değerin kazanımında zorluklar yaşanması durumunda sınıf öğretmenlerimiz, PDR uzmanlarımız ve branş öğretmenlerimiz bir araya gelerek öğrencilerin fıtratlarına ve ilgi alanlarına uygun özel yöntemler üzerinde çalışırlar. Bu süreçlerde velilerimizi düzenli olarak bilgilendirir, sürece katılım ve desteklerini önemseriz.
Değerler Eğitimi kapsamında “Vatansever, araştıran-sorgulayan, bilgili, düşünen, iletişim kuran, ilkeli, açık görüşlü, duyarlı, riski göze alan, dengeli, dönüşümlü düşünen, başkalarına saygı duyan, merhametli, yardımsever  vb.”  insanlar yetiştirmek esas gayemizdir. Her ay dönüşümlü olarak gündemde tuttuğumuz bu kavramlar,  Kur’ânî kavramsallaştırma ile derslerimizde ve etkinliklerimizde yer almaktadır.
Buse Eğitim Kurumları  olarak manevi değerler eğitiminde hedefimiz; okullarımızdan mezun olan her bir öğrencimizin milli ve manevi  değerlerine bağlı, dünya sorunlarına kayıtsız kalmadan kalbinde sevgi, saygı duygularını taşıyan, sorumluluk alan, adalet, merhamet ve edep sahibi birer birey olmalarını sağlamaktır.