1/A Sınıfından Geri̇ Dönüşümlü Şeki̇ller

Anasayfa | Etkinlikler | 1/A Sınıfından Geri̇ Dönüşümlü Şeki̇ller

1/A Sınıfı öğrencileri kullanmadıkları atık malzemeleri biriktirerek, geri dönüşüme katkı da bulunmak amacıyla yeniden değerlendirdiler. Bunun için uygun ders ise matematik oldu. Matematik serüveninin henüz çok başında olan 1/A sınıfı öğrencileri bu atık materyaller ile geometrik şekillere farklı bir boyut kazandırdılar.

EĞLENCELİ MATEMATİK

Toplanan atık malzemeler ile yapılan çeşitli geometrik şekiller ile matematik dersi hiç bu kadar eğlenceli olmadı. Öğrencilerin hepsinin aktif katılım gösterdiği bu faaliyet sonucunda öğrenciler eğlenceli dakikalar geçirdiler. Grup çalışmasının ön planda olduğu bu faaliyet ile öğrenciler dikdörtgen, üçgen, kare gibi şekilleri atık malzemeleri birleştirerek oluşturdular.

AMACIMIZ ÖĞRENMEYİ KALICI KILMAK

Birçok bilimsel çalışmalar sonucunda öğrenmeyi kalıcı hale getirmek için beynin birden fazla fonksiyonun aynı anda çalışıp faaliyet göstermesi ile daha kalıcı bir öğrenim edinildiği kanıtlanmıştır. Aynı zamanda çalışılan grup arkadaşları ile edinilen anıların hafızada uzun süre saklandığı ve öğrenilen bilgilerin uygulamalı olarak hayata geçirilmesiyle, bu bilgileri hatırlamanın daha da kolaylaştığı anlaşılmıştır.

Bizde grup çalışmaları ve yapılan faaliyet eşliğinde öğrencilerin kalıcı öğrenim kazanmalarınıhedefledik.