Buse Koleji̇ Öğrenci̇leri̇ Ramazana Gün Sayıyor

Anasayfa | Etkinlikler | Buse Koleji̇ Öğrenci̇leri̇ Ramazana Gün Sayıyor

Buse Koleji, her ramazan olduğu gibi bu ramazan ayında da öğrencileri için birçok etkinlik hazırladı. Etkinlikler çerçevesinde amacımız öğrencilerimizi hem eğlendirmek hem öğrenmelerini kalıcı hale getirmek.Etkinliğin odak noktası ise;Ramazan ayının çocuklara ahlaki değerler kazandırmak, içinde yaşadığı toplumun kültürünü anlatmak ve benimsetmek, din ve dini yaşayış hakkındaki algısını derinleştirmek. Bu kapsamda kolejin öğretmenleri, öğrenciler için hazırladıkları çeşitli etkinlikler ile ramazan ayı boyunca birçok faaliyet gerçekleştirecekler.

ORUÇ KAVANOZLARI

Öğrenciler sınıf panosu için hazırladıkları oruç kavanozlarına, oruç tuttukları her gün için birer yıldız atacaklar. Oruç kavanozu birincileri ise Ramazan ayı sonunda öğretmenleri tarafından ödüllendirilecek. Öğrencileri oruç tutmaya teşvik etmek için hazırlanan bu etkinlik ile çocukların empati ve sabır duygularının geliştirilmesi hedefleniyor.

Okul Panosunda Ramazan Şenliği

Kolejin panosu Ramazan için yapılan etkinlikler ile dolup taştı. Karagöz ve Hacivat gösterisinden, hadis yarışmalarına ve öğrencilerin özgün çalışmaları olarak ramazan için yazılan hikaye, resim ve şiirleri görmek için sizleri de Buse Koleji’ne bekliyoruz. Ayrıntılı bilgi için iletişim kutucuğunu tıklayarak danışmandan detaylı bilgileri edinebilirsiniz.