Anasayfa | Etkinlikler |

Üstün zekalı Eymen Buse Kreş’in Öğrencisi Oldu

Kendi kendine okumayı ve İngilizce konuşmayı öğrenen üç buçuk yaşındaki Eymen, Buse Eğitim Kurumları’nı tercih etti. 

Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşayan ÖZKÖK ailesinin minik bireyi Eymen ÖZKÖK, evde kendi kendine İngilizce öğrendi.

İngilizce konuşan, okuduklarını anlayan ve iletişime geçebilen Eymen’in zekası görenleri kendisine hayran bıraktı.

1999’dan beri üstün yetenekli ve dahi çocuklar için eğitim imkanı sunan Buse Eğitim Kurumları’nda okul öncesi eğitim görecek olan Eymen ilk gün zeka oyunları ile oynayıp, fotoğraflı güneş sistemi kartlarını tek tek okudu.

Minik Eymen’e Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi ile de protokolü bulunan Buse Eğitim Kurumlarında göreceği eğitim öğretim hayatında başarılar diliyoruz.

 “Bizim evde altın gibi bir beyin var, ben bu beynin işlenmesini istiyorum” diyen Eymen’in annesi Arzu Özkök 21 yıldır eğitim veren Buse Eğitim Kurumları ile tanışmasına yönelik duygularını mektup yazarak ifade etti.

Ben Arzu Özkök, Deniz Eymen Özkök üçüncü oğlum. Farklı özelliklere sahip, ismi gibi Deniz, eşsiz bucaksız. O doğdu doğalı hep zor oldu, ona ulaşmam, onunla bağ kurmam... Sanki o büyük, ben küçüğüm. En son yaşadıklarımdan bahsedersem mesela abisinin tişörtünü okuyordu, ben şaşırıyordum. Benden ingilizce bir şeyler istiyordu ben bilmediğim için çok zorlanıyordum. Bu konuda yardım almaya karar verdik ve nereye nasıl başvuru yapacağımız konusunda bilgisizdik. Maddi yönleri de var tabii. Buse Eğitim Kurumları kurucusu Fütuhat Yavuz hanımefendiyle tanıştık.

Buse Koleji bize çok büyük destekler sundu. Anne gibi sahip çıktı. Çok şevkatli, çok çok ilgili, sağlam ellerdeyiz. Çok şükür yüzümüz gülüyor onların sayesinde. Allah’ım bin kere razı olsun hepsinden. Umutlarımızı ektik onların sayesinde, inşallah daha iyi olacağız.

Buse Kolej Öğrencisi 1. Oldu

Zeynep Sultan Topraklı, Ömer Halis Demir İmam Hatip Ortaokulu Giriş Sınavında 998 kişi içinden oldu

Zeynep Sultan'ın annesi Hümeyra Topraklı'dan anı defterimize düşen notlar;

Kızım Zeynep Sultan Buse Kolej bünyesindeki anaokulunda 3 yaşında başlamış olup, ilk okulu burada tamamlamıştır. Allah'a şükür ki böyle bir kurumla kızımın eğitim hayatı şekillendi, kızım böyle bir yerde büyüdü. Zira okulun, öğretmenlerimizin kızıma kattıklarını anlatmak için kelimeler yetersiz kalır. Kuran-ı Kerim'i okuması, anlaması ve hayata geçirmesi ile girdiği her ortamda seçilen kızım, okuldan aldığı bu eğitimi her hali ve tavrı ile belli etmektedir.

Diğer derslerdeki başarısını çok şükür Kuran ışığında geliştirmiş, hep başarılı olmuştur.

Ömer Halis Demir İmam Hatip Ortaokulunun giriş sınavında 998 kişi içinden 1. olmuş, Tevfik İleri İmam Hatip Okulu'nda sınavı yetiştirememesine rağmen 13. olmuştur. Matematik, türkçe ve fen bilgisi sınavlarını yanlışsız cevaplamıştır. Zira, okula başladığında da her öğretmeni ilkokul eğitiminin çok iyi olduğunu vurgulamış ve tebrik etmiştir.

Ben de Buse Kolej bünyesinde çalışan tüm değerli çalışanlara ve kurucularına çok teşekkür ediyorum. Hakkınız ödenmez. Başarılarınızın devamını ve çocuklarımın da sizin gibi Allah yolunda iyi işler başarmasını dilerim

Saygılarımla, Hümeyra TOPRAKLI

Online Tanıtım Günleri

Buse Kolej’de Online Tanıtım Günleri!

Online tanıtım günlerine katılmak için Buraya Tıklayınız ve formu doldurunuz. Randevu bilgisi için size dönüş yapılacaktır. 
Detaylı Bilgi İçin;
0312 344 24 31
buseegitim@gmail.com
www.busekolej.k12.tr

TÜRKİYE BİRİNCİSİ BUSE KOLEJi’NDEN ÇIKTI

Buse Koleji’nin öğrencilerinden Enise Berra Orhan Türkiye Diyanet Vakfının düzenlediği ‘Evimizin Neşesi Kur’an Sesi’ adlı Kur’anı Kerimi güzel okuma yarışmasında 10-13 yaş grubu kızlar kategorisinde Türkiye birincisi oldu.

Buse Koleji verdiği kaliteli eğitim ile adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Eğitime önem veren ve öğrencilerini bilim, sanat, teknoloji ve diğer bütün dallarda destekleyen Buse Kolej’inde manevi değerler ve Kur’anı Kerim dersleri de veriliyor. Çift dilde eğitim veren kurumumuzun öğrencileri;’Kazandıkları başarıyı aldıkları eğitime borçlu olduklarını ve minnettar olduklarını ‘söyledi.

KUR’ANI KERİM YARIŞMALARINDA İKİ KEZ TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

Buse Koleji öğrencilerinden Enise Berra Orhan Türkiye Diyanet Vakfının düzenlediği ‘Evimizin Neşesi Kur’an Sesi’ adlı Kur’anı Kerimi güzel okuma yarışmasında 10-13 yaş grubu kızlar kategorisinde Türkiye birincisi oldu. Enisa Berra Orhan, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Türkiye genelinde düzenlenen Kuranı Kerim’i güzel okuma yarışmasında da yine Türkiye 1. oldu.

Buse Koleji kurucularından Fütuhat Yavuz yaptığı açıklamada; “ Çocuklarımızın yaratılıştan gelen temel karakteristik özelliklerini bozmadan, onların fıtratlarını koruyarak, incitmeden, zorlaştırmayıp kolaylaştırarak; değişimi değil eğitimle dönüşümü esas alarak kendine ve çevresindekilere değer veren öz bilinç sahibi bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz.” dedi.

Kur’anı Kerim’i okumak ve ezberlemenin önemine değinen Yavuz, Beynimizi geliştirmek, fonksiyonlarını arttırmak ve muhakeme istidadını geliştirmenin en güzel yolu ezber yapmaktır. Ezber ne kadar çok yapılırsa beyinde yer alan haberleşme ağı da o kadar gelişmekte ve beyin algı gücü artmaktadır.’ şeklinde konuştu.

Buse Koleji öğrencilerinden Enise Berra Orhan’ın babası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İmamı Mustafa Orhan, okula yazdığı şu dizelerle teşekkür ettiğini söyledi.

“Çok değerli Buse koleji yöneticileri;

Kızımız Enise Berra Buse Kolejin de filizlendi ve hayatı anlamaya başladı. Kur’anı Kerim temel eğitimini Buse Eğitim Kurumlarında aldı. Okul olarak güzel bir eğitim veriyorsunuz. Bununla beraber öncelikli Milli ve Manevi değerleri öne alarak çocuklarımızı bir nakış gibi işliyorsunuz. Bilimsel bilgi beceri ve teknoloji donatıları İle donatarak çağa ayak uydurabilecek nesiller yetiştiriyorsunuz. Buse koleji yönetimini ve öğretmenleri sizlere teşekkür ediyoruz. Enise Berra kızımızın sizin okulunuzdan mezun olduktan sonraki başarıları devam etti. Kızımız kelamların en güzeli Allah kelamını hıfzederek hafizeler zincirine katıldı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaptığı belge sınavında Hafızlık belgesini başarılı bir şekilde aldı. Elhamdülillah Kuranı Kerim’i güzel sesiyle tilavet ve terennüm ederek 2 defa birinci oldu.

Birincisi 2018 yılında kız kuran kursları arasında Erzincan’da yapılan Kuranı Kerim’i güzel okuma yarışmasında Türkiye 1. oldu. İkincisi 2020 yılında Türkiye Diyanet Vakfının evimizin neşesi kuran sesi adlı online Kur’anı Kerimi güzel okuma yarışmasında 10-13 yaş arası kızlar kategorisinde Türkiye 1.si oldu.

Hem buse kolejin hem Türkiye’mizin hem de ailesi olarak bizlerin onur ve gurur kaynağımız oldu. Rabbim başarılarının devamını hem kızımıza hem de cümlemizin evlatlarına nasip eylesin. Eğitim ve öğretim yolunda rabbim okulunuza onur kaynağı olacak cevher öğrenciler nasip eylesin.” Şeklinde konuştu.

BUSE Kolej'inde İngilizce

Buse Koleji’nde dil eğitimi, Avrupa standartlarında öğretim programına sahiptir. İlkokul İngilizce öğretim programımız 1. sınıftan 4. sınıf sonuna kadar sarmal bir yapıda sürdürülür. Öğrencilerimizin dili keyif alarak, yaparak ve yaşayarak edinmeleri, kuralları kendilerinin keşfetmelerini Authentic yöntemi sayesinde erken yaşta İngilizce öğrenen çocuklarımızın dil gelişimine büyük katkı sağlar. Özellikle 4 temel beceriye hitap edecek şekilde araştırma tekniklerine dayalı, öğrencilerimizin bireysel, ikili ve grup şeklinde çalışarak öğrendikleri, dil çeşitliliğinin farkına vararak, günlük yaşamlarında kendilerini ifade edebilmelerini hedefleyen bir eğitim sistemi uygulamaktadır.
Buse Koleji olarak İlkokul İngilizce dil programlarımız ile hedefimiz, 4 ana öğrenme alanında, kelime bilgisi ve dil yapısında sistematik bilgi sağlayarak, dili doğru ve akıcı bir şekilde kullanmalarına yardımcı olmaktır. Bu programımız sayesinde İlkokul seviyesinde dil eğitimi alan öğrencimiz aynı zamanda Ortaokul dil eğitim sürecine zemin hazırlamış olur.
Buse Koleji’nde, akıllı tahtalar kullanılarak interaktif bir öğrenme ortamında çeşitli hikayeler, oyunlar, şarkılar, etkinlikler vb. faaliyetlerle verilen dil eğitimi, öğrencilerin motivasyon düzeyini ve karakteristik gelişimini de olumlu yönde etkilemektedir. Yaş gruplarına uygun eğitimlerimiz ve materyallerimiz, çocuklarımızın eğlenceli bir ortamda severek yabancı dil öğrenmelerine büyük katkı sağlar.
Buse Koleji’nde, tecrübeli Türk, yabancı ve Native öğretmenlerle birlikte her öğrencinin dil öğrenme süreci özenle takip edilir. Buse Koleji’nde öğretmenlerimiz tarafından uygulanan dil gelişim raporları ve sınavları sayesinde velilerimiz çocuklarının genel durumlarını kolaylıkla takip edebildiği görüşmeler yapmaktadırlar. Gelişim raporları ile öğretmenlerimizden çocuklarının eğitimleri ve dil gelişimi hakkında bire bir detaylı bilgi alabildiği bir okul-veli iletişim sürecini de uygulamaktayız.English Language Education has a curriculum in European standards in Buse College. Our primary school English curriculum is maintained in a constructive training from the 1st grade to the end of the 4th grade. Thanks to the Authentic method, greatly contributes to the language development of our children, who learn English at an early age. Especially, it applies an education system based on research techniques to appeal to 4 basic skills, which our students learn by working individually, in pairs and in groups, and that aims to be able to express themselves in their daily lives by realizing the diversity of languages.
As Buse College, with our primary school English language programs, our aim is to help them use the language correctly and fluently by providing systematic information in 4 main learning areas; vocabulary, language structure, writing & reading and speaking & listening. Thanks to this program, our student who gets language education at the primary school level also prepares the ground for the secondary school language education process.
At Buse College, various english stories, games, songs, activities, etc., in an interactive learning environment using smart boards. The language education provided by the activities positively affects the motivation level and characteristic development of the students. Our age-appropriate training and materials contribute greatly to our children's learning of foreign languages in a fun environment.
At Buse College, the language learning process of each student is carefully followed together with experienced Turkish, foreign and native teachers. Thanks to the language development reports and exams applied by our teachers at Buse College, parents have interviews where they can easily follow the general situation of their children. We also applied a school-parent communication process, where parent can get detailed information about their children's education and language development through progress reports.