TÜRKİYE BİRİNCİSİ BUSE KOLEJi’NDEN ÇIKTI

Anasayfa | Sayfalar | TÜRKİYE BİRİNCİSİ BUSE KOLEJi’NDEN ÇIKTI

Buse Koleji’nin öğrencilerinden Enise Berra Orhan Türkiye Diyanet Vakfının düzenlediği ‘Evimizin Neşesi Kur’an Sesi’ adlı Kur’anı Kerimi güzel okuma yarışmasında 10-13 yaş grubu kızlar kategorisinde Türkiye birincisi oldu.

Buse Koleji verdiği kaliteli eğitim ile adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Eğitime önem veren ve öğrencilerini bilim, sanat, teknoloji ve diğer bütün dallarda destekleyen Buse Kolej’inde manevi değerler ve Kur’anı Kerim dersleri de veriliyor. Çift dilde eğitim veren kurumumuzun öğrencileri;’Kazandıkları başarıyı aldıkları eğitime borçlu olduklarını ve minnettar olduklarını ‘söyledi.

KUR’ANI KERİM YARIŞMALARINDA İKİ KEZ TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

Buse Koleji öğrencilerinden Enise Berra Orhan Türkiye Diyanet Vakfının düzenlediği ‘Evimizin Neşesi Kur’an Sesi’ adlı Kur’anı Kerimi güzel okuma yarışmasında 10-13 yaş grubu kızlar kategorisinde Türkiye birincisi oldu. Enisa Berra Orhan, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Türkiye genelinde düzenlenen Kuranı Kerim’i güzel okuma yarışmasında da yine Türkiye 1. oldu.

Buse Koleji kurucularından Fütuhat Yavuz yaptığı açıklamada; “ Çocuklarımızın yaratılıştan gelen temel karakteristik özelliklerini bozmadan, onların fıtratlarını koruyarak, incitmeden, zorlaştırmayıp kolaylaştırarak; değişimi değil eğitimle dönüşümü esas alarak kendine ve çevresindekilere değer veren öz bilinç sahibi bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz.” dedi.

Kur’anı Kerim’i okumak ve ezberlemenin önemine değinen Yavuz, Beynimizi geliştirmek, fonksiyonlarını arttırmak ve muhakeme istidadını geliştirmenin en güzel yolu ezber yapmaktır. Ezber ne kadar çok yapılırsa beyinde yer alan haberleşme ağı da o kadar gelişmekte ve beyin algı gücü artmaktadır.’ şeklinde konuştu.

Buse Koleji öğrencilerinden Enise Berra Orhan’ın babası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İmamı Mustafa Orhan, okula yazdığı şu dizelerle teşekkür ettiğini söyledi.

“Çok değerli Buse koleji yöneticileri;

Kızımız Enise Berra Buse Kolejin de filizlendi ve hayatı anlamaya başladı. Kur’anı Kerim temel eğitimini Buse Eğitim Kurumlarında aldı. Okul olarak güzel bir eğitim veriyorsunuz. Bununla beraber öncelikli Milli ve Manevi değerleri öne alarak çocuklarımızı bir nakış gibi işliyorsunuz. Bilimsel bilgi beceri ve teknoloji donatıları İle donatarak çağa ayak uydurabilecek nesiller yetiştiriyorsunuz. Buse koleji yönetimini ve öğretmenleri sizlere teşekkür ediyoruz. Enise Berra kızımızın sizin okulunuzdan mezun olduktan sonraki başarıları devam etti. Kızımız kelamların en güzeli Allah kelamını hıfzederek hafizeler zincirine katıldı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaptığı belge sınavında Hafızlık belgesini başarılı bir şekilde aldı. Elhamdülillah Kuranı Kerim’i güzel sesiyle tilavet ve terennüm ederek 2 defa birinci oldu.

Birincisi 2018 yılında kız kuran kursları arasında Erzincan’da yapılan Kuranı Kerim’i güzel okuma yarışmasında Türkiye 1. oldu. İkincisi 2020 yılında Türkiye Diyanet Vakfının evimizin neşesi kuran sesi adlı online Kur’anı Kerimi güzel okuma yarışmasında 10-13 yaş arası kızlar kategorisinde Türkiye 1.si oldu.

Hem buse kolejin hem Türkiye’mizin hem de ailesi olarak bizlerin onur ve gurur kaynağımız oldu. Rabbim başarılarının devamını hem kızımıza hem de cümlemizin evlatlarına nasip eylesin. Eğitim ve öğretim yolunda rabbim okulunuza onur kaynağı olacak cevher öğrenciler nasip eylesin.” Şeklinde konuştu.